MUNDUR

Kto z Was chciałby zakupić lub uzupełnić mundur powinien udać się do sklepu myśliwskiego Żbik przy ul Partyzantów 15. Sklep otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, a w soboty od 10.00 do 13.00. 

Jeśli preferujecie zakupy internetowe możecie zakupić mundur w jednej ze składnic harcerskich. Tam ceny mogą być niższe, ale weźcie pod uwagę, że trzeba doliczyć koszty przesyłki. My polecamy Wam składnicę Skaut mają szybką przesyłkę i można porozumieć się w sprawie ewentualnej wymiany towaru lub uzyskać pomoc telefonicznie.

Kupując mundur pamiętajcie, że bluza mundurowa powinna być trochę dłuższa. Po pierwsze dlatego, że część z Was rośnie a po drugie bluzę nosimy wpuszczoną w spodnie lub spódnicę więc żeby nie wyłaziła nie może być za krótka. Rękawy i tak nosimy podwinięte więc mogą być dłuższe.

Kto ma już mundur a nie jest on kompletny niech go uzupełni. Kołnierz należy obszyć na czarno. Do tego wystarczy kawałek materiału. Możecie udać się do Żbika i kupić czarną chustę harcerską. Pamiętajcie o zakupieniu lilijki (kto nie złożył jeszcze przyrzeczenia), czarnym pierścieniu ze srebrną lilijką do spięcia chusty, a także pasie harcerskim parcianym z tym, że chłopcy noszą pas zielony a dziewczęta czarny. Na kieszeni pod lilijką powinna się pojawić plakietka organizacji skautowych – fioletowa plakietka WOSM dla chłopców i niebieska plakietka WAGGGS dla dziewcząt. Getry harcerskie czarne bez pasków, wywijki chabrowe. Do munduru nosimy spodenki harcerskie ciemnozielone  albo spódnicę dla dziewcząt.

Do munduru nosimy czarne trampki z czarną podeszwą.